WebRecenze

Nezávislé uživatelské recenze

Jak číst složení krmiva pro psy?

Vybíráte granule pro svého čtyřnohého miláčka? Chcete mu koupit kvalitní krmivo, které nebude způsobovat zdravotní problémy, ba naopak je zlepší? Na trhu existuje spousta výrobců granulí pro psy, a tak výběr toho správného krmiva pro psy není lehký úkol. V dnešním článku se podíváme, jak byste měli číst složení krmiva, abyste poznali to správné.

Rozpoznat kvalitní krmivo dnes není těžké. Možná se ale budete potýkat s problémem, že kvalitní granule v obchodech ve vašem městě nenajdete. Když se řekne „kvalitní krmiva pro psy“, myslí se tím krmivo, které je vyrobeno z prvotřídních surovin, jejichž cena je také o něco vyšší. Ale sice za krmiva pro psy připlatíte, zato však svému nejlepšímu příteli dopřejete dobrou kondici a zdraví.

Na balíčku granulí je uvedeno složení. Položky ve složení jsou seřazeny sestupně podle hmotnostního zastoupení. A tak byste se měli dívat nejen, co je na prvních, ale i na dalších místech, abyste zjistili, co granule vůbec obsahují.  Proveďte také analýzu. Nejprve zjistěte, kolik bílkovin a tuků obsahuje krmivo, které nyní svému psovi servírujete, potom zjistěte, zda se jedná o krmivo kvalitní či nekvalitní. Nekvalitní krmivo je takové, které obsahuje 19 % bílkovin a 9 % tuku. Ale neměli byste ihned přecházet na granule, které mají 40 % bílkovin a 25 % tuku, protože by to byl pro organismus psa šok. Raději přecházejte na takové granule postupně.

První byste se ve složení měli dívat na druhové určení živočišných bílkovin. V horních položkách by se tak mělo objevovat konkrétní maso – kuřecí, jehněčí maso či krůtí moučka. Nedoporučuje se drůbeží moučka. Pokud kupujete čerstvé maso, pak by se mělo maso objevovat na předních příčkách v seznamu složení. Dalšími položkami jsou ovoce, zelenina a obilí. Opět se dívejte na druhové určení, například rýžové otruby a podobně.

Stejně tak, jako vybíráte granule pro dospělého psa, byste měli vybírat i granule pro štěňata, protože štěňata potřebují také vysokou kvalitu své stravy pro dobrý vývoj.