WebRecenze

Nezávislé uživatelské recenze

Užijte si grilování

Grilování je oblíbenou kratochvílí nejednoho z nás. Nezaměnitelná chuť grilovaných pochoutek má jistě cosi do sebe, a ač bychom většinu z nich jistě dovedli chutně připravit i v troubě, atmosféra grilování je prostě nenahraditelná. S rodinou či přáteli tak můžeme zažít chvíle pohody a veselí, na němž má jistě svůj podíl i na grilu vonící lahůdka.
Aby se však posezení nezměnilo v nepříjemný zážitek vinou nesprávného výběru grilu, bude pro užitečný následující článek.
Nejprve je třeba vybrat si způsob grilování, který může být přímý nebo nepřímý. Při nepřímém grilování je jistě výhodou, že na rozžhavené uhlí nevykapává šťáva či tuk z grilované pochoutky.
Tak se grilování obejde bez nepříjemného kouře, který obvykle vadí všem přítomných, ale především je velmi nezdravý. Při tomto způsobu přípravy uzavíráme ventilační průduchy, takže plamínky postupně pohasínají a díky tomu, že zůstanou uhlíky čisté, můžeme je použít i opakovaně.
Oblíbené jsou kulové grily, které mají dlouhou životnost, atraktivní vzhled a kvalitní pevnou konstrukci. Věnujte při nákupu pozornost tomu, aby byla jak horní, tak i spodní část zhotovena z těžké oceli, ideální je, pokud jsou obě smaltované. Smalt chrání materiál proti reznutí, ale také dobře odráží teplo. Nepopiratelnou výhodou je, že právě díky cirkulaci tepla není nutné pokrm neustále otáčet a riskovat tak nepříjemnou popáleninu. Grilovaná pochoutka se zároveň rovnoměrně propéká, což má pochopitelně pozitivní dopad na její finální chuť.
Kvalitně musejí být připevněny i veškerá držadla a úchyty. Doplňky volíme z nerezavějícího hliníku a informujeme se i na to, zda je rošt pro grilování upraven tzv. poniklováním. Stejně jako rošt na uhlí by měl být i rošt pro grilování vyroben z oceli.
Zakoupíme-li kvalitní kulový gril, nebude pro nás žádným problémem ani jeho montáž. Přesné tvary a kvalitní svaření již z výroby zaručí, že kompletace grilu bude pro nás hračkou.
Další báječnou výhodou kulového grilu je i to, že jej lze snadno přenést a vy si tak můžete pochutnávat na šťavnatém masíčku či chutné zelenince přímo na vlastní terase.

Téma: Zábava