WebRecenze

Nezávislé uživatelské recenze

Věžovky – inteligentní zábava pro malé i velké

Určitě jste už slyšeli o věžovkách – specifickém druhu natrategických her, který je stále více vyhledávanější díky své unikátnosti. Slovo „věžovky“ pochází z anglického „tower defense“, což v překladu znamená věžová obrana. Vaším úkolem je bránit východ z mapy (bludiště) před nepřátelskými jednotkami (většinou v podobě příšerek, hrdinů nebo zvířátek). Za každé zabití dostáváte peníze, za které si můžete kupovat věže s různými vlastnostmi, případně upgradovat stávající obranu a tak podobně.

Některé věžovky mohou být rozděleny do několika kol. V každé hřeje určitý počet životů, které se odebírají za každou uniknuvší nepřátelskou jednotku. Jestliže přijdete o všechny, hrakončí a musíte začít znovu.

Je jasné, že napoprvé se vám zřejmě nebude dařit. Ale nebojte se, stačí si hruněkolikrát zopakovat a uvidíte, jak vám to krásně půjde. Sám jsem jednu hrutrénoval celý den, než jsem přišel na to, jak efektivně rozestavit věže, aby žádná příšerka neunikla za mapy.

Mezi mé oblíbené hrypatří Ultimate Defense 2, Antbuster, Homeboy Heroes, Bloons Tower Defense 4, Temple Guardian a Vector TD. Neváhejte a bežte si zahrát ještě dnes!

Více informací naleznete na http://vezovky.cz/. Až dosáhnete svého nejlepšého skóre, nezapomeňte pod hrouodeslat komentář se svým skóre a pochlubit se tak ostatním o svém úspěchu. :)

Téma: Zábava